Çok Katmanlı Kaplama Tasarımı; parlak nikel + krom kaplama ikilisinin zorlu servis koşullarında korozyon dayanımının düşük olması, kaplama sektörünü yeni arayışlara itti. Nikel banyosundaki taşıyıcı ve kontrol ajanlarından kaynaklanan sülfür, yüzeye örülen parlak nikel tabakasına dahil oluyordu.  Sülfür, nikelin elektrokimyasal etkinliğini arttırdığı için kaplamanın korozyon dayanımını düşüyordu. Bu durum ilk olarak, yollarda antifriz olarak kullanılan tuzun araba komponentlerine zarar vermesiyle fark edildi. Bu durumun üstesinden gelmek ve efektif bir korozyon dayanımı sağlamak için çok katmanlı kaplamalar geliştirildi.
Yapılan araştırmalara göre; bakır ile birlikte nikel kaplama, teknik olarak hem görüntü hem de korozyon dayanımı açısından oldukça caziptir.
Asitli bakır kaplama, kapatıcı özelliği sayesinde metal yüzey üzerindeki mikro ölçekli istenmeyen gözenekleri kapatır ve sert açılar içeren geometrilere nüfuz edebilir. Darbe emici yapısıyla, nikel + krom tabakaları için iyi bir alt kaplama imkanı sunar.
İşletmemizde asitli bakır, mat nikel, yarı parlak nikel, parlak nikel, krom kombinasyonlarıyla; ürünlerinizin servis koşullarındaki korozyon dayanım ihtiyacını karşılamak üzere B 456 – 03 standartlarında kaplama tasarımı yapıyoruz.

Standartlarımızı Görüntülemek İçin Tıklayınız